Не покровитель закоханих: ПЦУ спростувала популярний міф про День святого Валентина

Православна Церква України спростувала міф, про те що святий Валентин має стосунок до традиції святкування Дня усіх закоханих.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Як повідомила пресслужба ПЦУ у Fаcebook, церквою вшановується кілька святих з ім’ям Валентин. Ймовірно, що святий, який згадується у масовій культурі 14-го лютого, відомий у церковному календарі як святий Валентин Інтерамський (Італійський), якого стратили 269 року.

"Пам’ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиції, однак у різні дати: католики згадують його 14-го лютого, православні – 12-го серпня", – зазначили в ПЦУ.

ПЦУ спростувала популярний міф про День святого Валентина

ПЦУ спростувала популярний міф про День святого Валентина

Там додали, що свято, яке прийнято відзначати 14-го лютого як день закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина.

"Відповідно до однієї із найпопулярніших легенд, святий Валентин "вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II". Нібито правитель вважав, що чоловіки, які не мають дружин та дітей, будуть кращими воїнами. Однак ця легенда містить значну помилку у хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання. Церква вважала законним той шлюб, що укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громади", – сказано у повідомленні.

У ПЦУ також звернули увагу, що Папа Геласій канонізував святого Валентина у 496 році і присвятив йому день пам’яті 14-го лютого. Ймовірно, це було зроблено задля того, аби витіснити язичницьке святкування, яке відзначалось у Римі у ті часи та супроводжувалось жертвоприношеннями на честь плідності та материнства.

"Ми, у Православній Церкві України, закликаємо присвячувати правдивій Любові кожен день, виявляючи її до ближніх у своїх благих справах, замість того, щоби дарувати символічні матеріальні подарунки один раз у році", – зазначили у пресслужбі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Православна церква України розвінчала міф про те, що купання в освяченій воді на Водохреще змивають гріхи і призводять до духовного очищення.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/ne-pokrovitel-zakohanih-ptsu-sprostuvala-populyarnij-mif-pro-den-svyatogo-valentina.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя